515CAA70M6560AAGR
Mfr.Part #
515CAA70M6560AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ CMOS
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
70.656MHz
Frequency :
70.656MHz
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
515CAA70M6560AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA70M6560AAGR
515CAA70M6560AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD