515CAA44M7360AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CAA44M7360AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 44.7360MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si515
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
44.736MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
44.736MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
29mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
6
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
3.3V
Type :
VCXO
Supply Voltage :
3.3V
Datasheets
515CAA44M7360AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA44M7360AAG
515CAA44M7360AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD