515CAA30M0000AAG
Mfr.Part #
515CAA30M0000AAG
Description
XTAL OSC VCXO 30.0000MHZ CMOS
Current - Supply (Max) :
29mA
Series :
Si515
Symmetry-Max :
52/48%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
30MHz
Rise Time-Max :
1.2ns
Fall Time-Max :
1.2ns
Output :
CMOS
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Control Voltage-Min :
0.33V
Linearity :
5%
Frequency :
30MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
2.97V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Datasheets
515CAA30M0000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA30M0000AAG
515CAA30M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD