515CAA27M0000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515CAA27M0000AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
27MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
29mA
Series :
Si515
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Frequency :
27MHz
Output :
CMOS
Number of Terminations :
6
Type :
VCXO
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
515CAA27M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA27M0000AAGR
515CAA27M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD