515CAA25M0000AAGR
Mfr.Part #
515CAA25M0000AAGR
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
RoHS Compliant
Number of Terminations :
6
Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Power Supplies :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Operating Frequency :
25MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
515CAA25M0000AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA25M0000AAGR
515CAA25M0000AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD