515CAA24M5760BAGR
Mfr.Part #
515CAA24M5760BAGR
Description
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Frequency :
24.576MHz
Rise Time-Max :
1.2ns
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
24.576MHz
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
29mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Control Voltage-Max :
2.97V
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
1.2ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
52/48%
Compliant
Control Voltage-Min :
0.33V
Supply Voltage :
3.3V
Linearity :
5%
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
515CAA24M5760BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA24M5760BAGR
515CAA24M5760BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD