515CAA155M520AAG
Mfr.Part #
515CAA155M520AAG
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ CMOS
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
155.52MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.9ns
Frequency :
155.52MHz
Linearity :
5%
JESD-609 Code :
e4
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Symmetry-Max :
52/48%
Fall Time-Max :
0.9ns
Control Voltage-Min :
0.33V
Current - Supply (Max) :
29mA
Datasheets
515CAA155M520AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA155M520AAG
515CAA155M520AAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD