515CAA150M000BAG
Mfr.Part #
515CAA150M000BAG
Description
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ CMOS
Enable/Disable
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
150MHz
Current - Supply (Max) :
29mA
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
150MHz
Datasheets
515CAA150M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 515CAA150M000BAG
515CAA150M000BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD