4420P-601-101/201
Mfr.Part #
4420P-601-101/201
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
FILTER RC(T) 100 OHM/200PF SMD
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance - Channel (Ω) :
100
Published :
Values :
R = 100 Ω, C = 200pF
Type :
Low Pass
Power Per Element :
160mW
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
2%
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
25V
Length :
12.95mm
Number of Channels :
8
Resistance :
200Ohm
ESD Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.114 2.90mm
Pbfree Code :
601
Base Part Number :
4420P
Circuit Type :
Isolated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
10.34mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Resistors :
10
Lead Pitch :
1.27mm
Number of Pins :
20
Filter Order :
1st
Number of Functions :
Tape and Reel (TR)
Width :
7.493mm
Datasheets
4420P-601-101/201
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Bourns, Inc. 4420P-601-101/201 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Type:Low Pass, Mounting Type:Surface Mount, Number of Channels:8, Base Part Number:4420P, Operating Temperature:10°C~85°C, Number of Pins:20, 4420P-601-101/201 pinout, 4420P-601-101/201 datasheet PDF, 4420P-601-101/201 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Bourns, Inc. 4420P-601-101/201 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.