MEM2012S25R0T001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MEM2012S25R0T001
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) 25MHZ SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Published :
HTS Code :
Center / Cutoff Frequency :
25MHz Cutoff
Pbfree Code :
yes
Insertion Loss (Max) :
30 dB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Max DC Current :
100mA
Current Rating :
100mA
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
Tape and Reel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Attenuation Value :
30dB @ 70MHz ~ 2GHz
Max Voltage Rating (DC) :
10V
Depth :
1.25mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Filter Order :
3rd
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Channels :
1
Series :
MEM
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
30%
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Termination :
SMD/SMT
Length :
2mm
ECCN Code :
EAR99
Circuit Type :
Filter
ESD Protection :
No
Lead Free :
Lead Free
Height :
0.037 0.95mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Max Current Rating :
100mA