DSS1NB32A103Q91A
Mfr.Part #
DSS1NB32A103Q91A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
FILTER LC(T) 0.01UF TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Filter Order :
3rd
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESD Protection :
No
Values :
C = 10000pF
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Termination :
Radial
Insulation Resistance :
50mOhm
Capacitance :
10nF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.335Lx0.138W 8.50mmx3.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Height :
0.295 7.50mm
Current Rating :
6A
Series :
EMIFIL®, DSS1
Type :
Low Pass
Tolerance :
10%