NFE31PT222Z1E9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFE31PT222Z1E9L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) 2200PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Number of Channels :
1
Type :
Low Pass
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
50%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Insulation Resistance :
1GOhm
Packing Method :
Tape and Reel
Max Voltage Rating (DC) :
25V
Current Rating :
6A
Max Current Rating :
6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
JESD-609 Code :
e2
Series :
EMIFIL®, NFE31
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
6 Weeks
Values :
C = 2200pF
Pbfree Code :
yes
Termination :
Flat
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Number of Pins :
2
ESD Protection :
No
Capacitance :
2.2nF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Filter Order :
3rd
Height :
0.069 1.75mm