NFE31PT471F1E9L
Mfr.Part #
NFE31PT471F1E9L
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Description
FILTER LC(T) 470PF SMD
Flat
Number of Channels :
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
6A
Voltage - Rated AC :
25V
Capacitance :
470pF
3rd
Number of Functions :
1GOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
PCB, Surface Mount
Max Voltage Rating (DC) :
25V
Values :
C = 470pF
REACH SVHC :
No SVHC
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Height :
0.069 1.75mm
Tolerance :
50%
Dielectric Material :
Ceramic
Max Current Rating :
6A
Series :
EMIFIL®, NFE31
ESD Protection :
No
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
25V