4420P-601-100/101
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4420P-601-100/101
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
FILTER RC(T) 10 OHM/100PF SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Operating Temperature :
10°C~85°C
Number of Channels :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
601
Values :
R = 10Ohms, C = 100pF
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.114 2.90mm
Voltage - Rated :
25V
Resistance - Channel (Ω) :
10
Size / Dimension :
0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
Base Part Number :
4420P
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
Low Pass
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Filter Order :
1st
ESD Protection :
No
Published :
Datasheets
4420P-601-100/101
Introducing EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Bourns, Inc. 4420P-601-100/101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:10°C~85°C, Number of Channels:8, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Base Part Number:4420P, Type:Low Pass, Mounting Type:Surface Mount, 4420P-601-100/101 pinout, 4420P-601-100/101 datasheet PDF, 4420P-601-100/101 amp .Beyond EMI/RFI Filters (LC, RC Networks) Bourns, Inc. 4420P-601-100/101 ,we also offer NFL18ST507X1C3D, NFE31PT222Z1E9L, NFL18ST506H1A3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.