4420P-601-101/101L
Mfr.Part #
4420P-601-101/101L
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
FILTER RC(T) 100 OHM/100PF SMD
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Filter Order :
1st
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
10°C~85°C
Width :
7.493mm
Size / Dimension :
0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
Resistance - Channel (Ω) :
100
Voltage - Rated :
25V
Termination :
Gull wing
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
L12.95XB7.493XH2.777 (mm)/L0.51XB0.295XH0.109 (inch)
Number of Functions :
10
Height :
0.114 2.90mm
Surface Mount
Depth :
10.34mm
Impedance :
100Ohm