356C867B5C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
356C867B5C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 86.7000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Control Voltage-Min :
0.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
86.7MHz
Output :
HCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
86.7MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Linearity :
15%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
356C
Current - Supply (Max) :
65mA
Rise Time-Max :
10ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Fall Time-Max :
10ns
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Function :
Enable/Disable
Control Voltage-Max :
2.3V