356C1000B4I2T
Mfr.Part #
356C1000B4I2T
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS
Frequency Stability :
±30ppm
HCMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Control Voltage-Min :
0.2V
Control Voltage-Max :
2.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
100MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Linearity :
15%
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA