356C625B3C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
356C625B3C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Output :
HCMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
62.5MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
62.5MHz
Fall Time-Max :
10ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
356C
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Control Voltage-Max :
2.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Linearity :
15%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Min :
0.2V
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
10ns
Factory Lead Time :
13 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%