356C1500B3I2T
Mfr.Part #
356C1500B3I2T
Description
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ HCMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
65mA
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Control Voltage-Min :
0.2V
Control Voltage-Max :
2.3V
Linearity :
15%
Output :
HCMOS
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Frequency :
150MHz
Operating Frequency :
150MHz
Series :
356C
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency Stability :
±50ppm