226PUM010MCS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
226PUM010MCS
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Tolerance :
±20%
Series :
PUM
Mounting Type :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Polarization :
Polar
Package / Case :
Radial, Can
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
10V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
226PUM010MCS
Cornell Dubilier Electronics 226PUM010MCS
PUM 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Polar Radial, Can