12V-UB-WW-12M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12V-UB-WW-12M
Manufacturer
Inspired LED
Description
LED ENG WRM WHT 3000K 12M REEL
Stock
495
In Stock :
495
Manufacturer :
Inspired LED
Product Category :
Lens Type :
Flat
Height :
1.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Voltage :
12V
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Lens Style :
Flat
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Flux @ Current/Temperature - Test :
85lm Typ
Viewing Angle :
120°
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Factory Lead Time :
6 Weeks
CRI (Color Rendering Index) :
83
Published :
2017
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Type :
LED Engine
Datasheets
12V-UB-WW-12M
Inspired LED 12V-UB-WW-12M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IDEA SERIES END CONNECTORS, 10MM
    IDEA SERIES MID-CONNECTORS, 10MM
    CONN FLEX LED 3.5MM JACK 2PC
    2 FOOT CABLE 1.3MM X 3.5MM PLUG