12V-UB-BLU-12M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12V-UB-BLU-12M
Manufacturer
Inspired LED
Description
LED ENG BLU 465NM 3LEDS 12M REEL
Manufacturer :
Inspired LED
Product Category :
Type :
LED Engine
Forward Voltage :
12V
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Published :
Lens Style :
Flat
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Viewing Angle :
120°
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wavelength :
465nm
Lens Type :
Flat
Color :
Blue
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Height :
1.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
12V-UB-BLU-12M
Inspired LED 12V-UB-BLU-12M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IDEA SERIES END CONNECTORS, 10MM
    IDEA SERIES MID-CONNECTORS, 10MM
    CONN FLEX LED 3.5MM JACK 2PC
    2 FOOT CABLE 1.3MM X 3.5MM PLUG