12V-SB-RED-12M
Mfr.Part #
12V-SB-RED-12M
Description
LED ENG RED 625NM 3LEDS 12M REEL
Height :
1.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Viewing Angle :
120°
Color :
Red
Wavelength :
625nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Voltage :
12V
Lens Style :
Flat
Datasheets
12V-SB-RED-12M
Inspired LED 12V-SB-RED-12M
Manufacturer related products
    IDEA SERIES END CONNECTORS, 10MM
    IDEA SERIES MID-CONNECTORS, 10MM
    CONN FLEX LED 3.5MM JACK 2PC
    2 FOOT CABLE 1.3MM X 3.5MM PLUG