12V-SB-CW-12M
Mfr.Part #
12V-SB-CW-12M
Description
LED ENG COOL WHT 6000K 12M REEL
Product Category :
Flux @ Current/Temperature - Test :
100lm Typ
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Viewing Angle :
120°
Lens Style :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
CCT (K) :
6000K
6 Weeks
Forward Voltage :
12V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
CRI (Color Rendering Index) :
85
Height :
1.50mm
Color :
White, Cool
Datasheets
12V-SB-CW-12M
Inspired LED 12V-SB-CW-12M
Manufacturer related products
    IDEA SERIES END CONNECTORS, 10MM
    IDEA SERIES MID-CONNECTORS, 10MM
    CONN FLEX LED 3.5MM JACK 2PC
    2 FOOT CABLE 1.3MM X 3.5MM PLUG