10MS722MEFCT54X7
Mfr.Part #
10MS722MEFCT54X7
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
57mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Through Hole
Voltage - Rated :
10V
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Ripple Current @ Low Frequency :
38mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
1.4986mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
38mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
10MS722MEFCT54X7
Rubycon 10MS722MEFCT54X7
MS7 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 38mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can