XP0640100L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XP0640100L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet
Download
Description
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
-100mA
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
SMINI6-G1
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 2mA 10V
Mount :
Surface Mount
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
500mV
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Voltage - Rated DC :
-50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Max :
150mW
Lead Free :
Contains Lead
Max Collector Current :
100mA
Max Breakdown Voltage :
50V
Operating Temperature :
150°C TJ
Transistor Type :
2 PNP (Dual)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Published :
Current - Collector Cutoff (Max) :
100μA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 10mA, 100mA
Frequency - Transition :
80MHz
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Max Power Dissipation :
150mW