XP0621000L
Mfr.Part #
XP0621000L
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 5mA 10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
250mV
Resistor - Base (R1) :
47kOhms
Transistor Type :
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Power - Max :
150mW
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
250mV @ 300μA, 10mA
Max Power Dissipation :
150mW
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Current - Collector Cutoff (Max) :
500nA
Max Collector Current :
100mA
Supplier Device Package :
SMINI6-G1
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Max Breakdown Voltage :
50V
Current Rating :
100mA
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Published :
Frequency - Transition :
150MHz