XP0611500L
Mfr.Part #
XP0611500L
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
250mV
Max Breakdown Voltage :
50V
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Current Rating :
-100mA
Resistor - Base (R1) :
10kOhms
Max Power Dissipation :
150mW
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 5mA 10V
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Power - Max :
150mW
Frequency - Transition :
80MHz
Transistor Type :
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector Cutoff (Max) :
500nA
Supplier Device Package :
SMINI6-G1
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
250mV @ 300μA, 10mA
Max Collector Current :
100mA