V20E510PL3T1
Mfr.Part #
V20E510PL3T1
Description
RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD F
Product Category :
Circuit RMS Voltage-Max :
510V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Temperature :
85°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
CECC42201-006
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Circuit DC Voltage-Max :
670V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
VARISTOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Placement :
Radial
Surface Mount :
No
Operating Temperature (Max) :
85°C