V20E140AUTO2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V20E140AUTO2T
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 220V 10KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Maximum AC Volts :
140V
Current - Surge :
10kA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
180V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
242V
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Varistor Voltage (Min) :
198V
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Energy :
155J
Datasheets
V20E140AUTO2T
Introducing Littelfuse V20E140AUTO2T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, V20E140AUTO2T pinout, V20E140AUTO2T datasheet PDF, V20E140AUTO2T amp .Beyond Littelfuse V20E140AUTO2T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.