V20E11PL1B1
Mfr.Part #
V20E11PL1B1
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 18V 8KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Number of Circuits :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Max) :
19.8V
Package / Case :
Disc 20mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistor Type :
VARISTOR
Series :
LV UltraMOV™
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Typ) :
18V
Varistor Voltage (Min) :
16.2V
Energy :
25J
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
11V
Maximum DC Volts :
14V
Current - Surge :
8kA
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Datasheets
V20E11PL1B1
Introducing Littelfuse V20E11PL1B1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, V20E11PL1B1 pinout, V20E11PL1B1 datasheet PDF, V20E11PL1B1 amp .Beyond Littelfuse V20E11PL1B1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.