V20E50AUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
V20E50AUTO
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 82V 6.5KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Maximum AC Volts :
50V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
6000pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Typ) :
82V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Min) :
73.8V
Current - Surge :
6.5kA
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
90.2V
Packaging :
Bulk
Number of Circuits :
1
Maximum DC Volts :
65V
Mounting Type :
Through Hole
Energy :
25J
Datasheets
V20E50AUTO
Introducing Littelfuse V20E50AUTO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, V20E50AUTO pinout, V20E50AUTO datasheet PDF, V20E50AUTO amp .Beyond Littelfuse V20E50AUTO ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.