V20E320PL3T
Mfr.Part #
V20E320PL3T
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Energy Absorbing Capacity-Max :
273 J
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
18 Weeks
Rated Temperature :
85°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature (Max) :
85°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C