V20E320PL1T
Mfr.Part #
V20E320PL1T
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Factory Lead Time :
18 Weeks
HTS Code :
Depth :
5.6mm
Max Output Current :
10kA
Varistor Voltage (Min) :
459V
Varistor Voltage :
510V
Maximum DC Volts :
420V
Series :
UltraMOV™
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Clamping Voltage :
840V
Max Voltage Rating (AC) :
320V
Voltage - Rated :
420V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Surge Current :
10kA
Lead/Base Style :
Radial
Clamping Current :
100A
Capacitance @ Frequency :
750pF @ 1MHz
Published :
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Energy :
273J
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Max Voltage Rating (DC) :
420V
Capacitance :
750pF
Lead Pitch :
11mm
Varistor Voltage (Max) :
561V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 20mm
Datasheets
V20E320PL1T
Introducing Littelfuse V20E320PL1T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, V20E320PL1T pinout, V20E320PL1T datasheet PDF, V20E320PL1T amp .Beyond Littelfuse V20E320PL1T ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.