V20E275PL4B1
Mfr.Part #
V20E275PL4B1
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Max Voltage Rating (DC) :
350V
Varistor Voltage (Min) :
387V
Max Voltage Rating (AC) :
275V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Capacitance @ Frequency :
900pF @ 1MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Varistor Voltage :
430V
Package / Case :
Disc 20mm
Terminal Placement :
Radial
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Maximum AC Volts :
275V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Datasheets
V20E275PL4B1
Introducing Littelfuse V20E275PL4B1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, Number of Terminations:2, V20E275PL4B1 pinout, V20E275PL4B1 datasheet PDF, V20E275PL4B1 amp .Beyond Littelfuse V20E275PL4B1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.