V20E275PL2A7
Mfr.Part #
V20E275PL2A7
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Min) :
387V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Voltage Rating (AC) :
275V
Operating Temperature :
-55°C~85°C TA
Terminal Placement :
Radial
Capacitance @ Frequency :
900pF @ 1MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Voltage Rating (DC) :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Package / Case :
Disc 20mm
Resistor Type :
VARISTOR
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Maximum AC Volts :
275V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Varistor Voltage :
430V
Datasheets
V20E275PL2A7
Introducing Littelfuse V20E275PL2A7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~85°C TA, Package / Case:Disc 20mm, V20E275PL2A7 pinout, V20E275PL2A7 datasheet PDF, V20E275PL2A7 amp .Beyond Littelfuse V20E275PL2A7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.