TCMIA685AT
Mfr.Part #
TCMIA685AT
Package / Case
120-LQFP
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 1206
Manufacturer Size Code :
A
Failure Rate :
Series :
F²MC-16FX MB96380
Product Status :
Obsolete
Core Processor :
F²MC-16FX
EEPROM Size :
Package :
Tape and Reel (TR)
Core Size :
16-Bit
Program Memory Type :
Flash
Peripherals :
DMA, LCD, LVD, LVR, POR, PWM, WDT
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Base Product Number :
MB96F388
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case :
120-LQFP
Supplier Device Package :
120-LQFP (16x16)
RAM Size :
28K x 8
Tolerance :
±20%
Speed :
56MHz
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Rated :
10 V
Program Memory Size :
576KB (576K x 8)
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Data Converters :
A/D 16x10b
Oscillator Type :
Internal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Capacitance :
6.8 µF
Number of I/O :
96
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V
Datasheets
TCMIA685AT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. TCMIA685AT
6.8 µF ±20% 1.8Ohm 120-LQFP