TCMIA337DT
Mfr.Part #
TCMIA337DT
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 330UF 20% 2917
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Failure Rate :
Series :
TC
Ratings :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Capacitance :
330 µF
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Voltage - Rated :
10 V