TCJY686M025R0100E
Mfr.Part #
TCJY686M025R0100E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 25V 2917
Stock
6
In Stock :
6
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
68µF
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Manufacturer Size Code :
Y
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm