TCJY107M010R0025E
Mfr.Part #
TCJY107M010R0025E
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Series :
TCJ
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Capacitance :
100μF