TCJY107M010S0045
Mfr.Part #
TCJY107M010S0045
Description
CAP TANT POLYMER
Tantalum - Polymer Capacitors
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Packing Method :
TR, 13 INCH
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
105°C
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Height :
2mm
Positive Tolerance :
20%
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
100μF
Polarity :
POLARIZED
ESR :
45 mΩ
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C