TCJY477M004R0025E
Mfr.Part #
TCJY477M004R0025E
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
Y
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
470µF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated :
4V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C