TCJY477M002R0015E
Mfr.Part #
TCJY477M002R0015E
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Voltage - Rated :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
3 (168 Hours)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
470µF
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm