TCJY227M010S0050
Mfr.Part #
TCJY227M010S0050
Package / Case
Radial
Description
CAP TANT POLYMER
Tantalum - Polymer Capacitors
ESR :
50 mΩ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2mm
Negative Tolerance :
20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Width :
4.3mm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
7.3mm
Capacitance :
220μF