TCJY227M010S0040
Mfr.Part #
TCJY227M010S0040
Package / Case
Radial
Description
CAP TANT POLYMER
Tantalum - Polymer Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Size Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
4.3mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
105°C
Length :
7.3mm
ESR :
40 mΩ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Number of Terminations :
2
Capacitance :
220μF
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height :
2mm