TCJY157M010R0040E
Mfr.Part #
TCJY157M010R0040E
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TCJ
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Capacitance :
150µF