TCJY157M010R0025E
Mfr.Part #
TCJY157M010R0025E
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Capacitance :
150µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm