TCJT685M025R0100E
Mfr.Part #
TCJT685M025R0100E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 25V 1411
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
T
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±20%
Series :
TCJ
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm