TCJT106M016R0200E
Mfr.Part #
TCJT106M016R0200E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 10UF 16V 1411
Stock
951
In Stock :
951
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
T
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
16V