TCJH157M006R0200E
Mfr.Part #
TCJH157M006R0200E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Stock
820
In Stock :
820
Manufacturer Size Code :
H
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±20%